Topuk Ağrısı

Topuk Ağrısı

Topuk ağrısı toplum içinde sık görülen bir rahatsızlıktır.Geçmişte topuk ağrılarının büyük kısmı topuk dikenine bağlanmıştır. Topuk ağrılarının birçok sebebi vardır. Sıklıkla, plantar fasiitis, tarsal tünel, ayak kaslarına giden sinir sıkışması, stres kırıkları, enfeksiyon, kalkaneal kemik spurları(topuk dikeni) ve kemik kistleri ve verrüler ile nasırlar gibi cilt problemleri ağrı nedenidir. Plantar fasiitis te herhangi bir nedenle ayak tabanındaki kaslar üzerini kumaş gibi kaplayan plantar fasyada ödem ve kısalma görülür. Tedavisinde öncelikle germe eksersizleri, antiemflamatuvar ilaçlar ve topuk yükseltilmesi önerilir. Bu şekilde bir tedavi ile %80-90 olguda başarılı sonuçlar alınmaktadır. Başarılı sonuçlar alınamayan olgular ESWT tedavisi ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Prof. Dr. Şeref Aktaş, İstanbul Şişli Fulya’da ki özel muayenehanesinde çalışmaktadır. Prof. Dr. Şeref Aktaş’ a muayene olmak ve tedavinizin yapılmasını sağlamak için iletişim bilgilerimizdeki telefonları arayarak randevu alabilirsiniz.

 

 

“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.”

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, Ayak ve Ayak Bileği konusunda Uzman Profesör doktordur. Uzun yıllar Ayak ve Ayak Bileği sorunları hakkında yurtiçi ve yurt dışında başarılı çalışmalar yapmıştır. Şu anda İstanbul Şişli Fulya'da kendi özel kliniğinde ayak ve ayak bileği şikayetleri olan hastalarını tedavi etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir